Παλλήνη: 14-1-2020                                                                                           Προς όλους

Αριθμ.Πρωτ.:10                                                                                           τους συναδέλφους μας

Ο σύλλογος «Αλέξανδρος Δελμούζος» καταγγέλλει την Διευθύντρια Α/θμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής για τη μη πρόσκλησή του σε συνάντηση με Συλλόγους της περιοχής μας

Tα μέλη του   ΔΣ του συλλόγου μας ενημερώθηκαν από ανακοίνωση όμορου συλλόγου της Ανατολικής Αττικής ότι, τη Δευτέρα 13/1/2020 πραγματοποιήθηκε προγραμματισμένη συνάντηση με τη Διευθύντρια Εκπαίδευσης, με αφορμή τον τρόπο κατάθεσης αιτήσεων των αναπληρωτών, για την κατάταξή τους στους αξιολογικούς πίνακες.

Το ΔΣ του συλλόγου μας εκφράζει την έντονη δυσαρέσκειά του και καταγγέλλει την Διευθύντρια Α/θμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής γιατί καμιά ενημέρωση ή πρόσκληση δεν υπήρξε προς το σύλλογό μας για τη συνάντηση αυτή , που τελικά πραγματοποιήθηκε μόνο με τη συμμετοχή μελών ενός συλλόγου.

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των συναδέλφων μας, προτείνουμε να υπάρξει μέριμνα ώστε ,να στελεχωθεί η Δ/νση με επιπλέον προσωπικό ,ώστε να μπορέσει να ανταπεξέλθει στον όγκο των συναδέλφων που προτίθενται να μεταβούν στα γραφεία της Δ/νσης για να καταθέσουν τα χαρτιά τους για τους αξιολογικούς πίνακες.

Τέλος ζητάμε την βοήθεια από τις/τους Δ/ντριες/ές των Δημοτικών σχολείων, όπως και από τις/τους Προϊσταμένες, ους των Νηπιαγωγείων ,ώστε να εξυπηρετηθούν χωρίς προβλήματα οι συνάδελφοί μας.

Ο Πρόεδρος                                               Ο Γεν. Γραμματέας

Σάββας   Σεχίδης                                       Κων/νος Βερέτσος